Project Manager (PO feladatokkal megfűszerezve)

Alkalmazotti munkaviszonyba, részben remote munkavégzéssel keresünk két termékfejlesztésben jártas Project Manager kollégát, akik felnőtt tartalmú termékek megvalósításán fognak dolgozni.

Megbízóm egy 2007-ben indult magyar vállalkozás, akik kezdetben felnőtt tartalmú oldalakat kiszolgáló fejlesztésekkel foglalkoztak úgy, mint forgalomvásárlás, partnerek kifizetése, reklám kiszolgálás. A kezdetben garázscégként működő vállalkozás 2010-re sikeressé vált, ekkor indult el a tudatos építkezés.

Először az USA piacon terjeszkedtek, amellyel egy szélesebb réteget tudtak kiszolgálni. Emellett olyan nieche tartalmakra helyezték a hangsúlyt, ahol nem igazán volt konkurenciájuk. Ennek köszönhetően a portfóliójukban most már számos tube site található. Ezek mellett webmester programot is üzemeltetnek.

Annak érdekében, hogy az oldalaik fejlesztése és az üzemeltetése skálázható legyen, 2019-ben saját tube site enginet fejlesztettek Laravelben és újragondolták a rendszereiket. A weboldalak saját engine-re migrálásával párhuzamosan sok új rendszert is bevezettek (adminisztráció, tartalomfeltöltés, tartalom menedzsment, CMS).

2020 a termékfejlesztés éve lesz. A tube site-ok mellett saját tartalmat is szeretnének gyártani, ezért felvásároltak egy régóta működő VoD (Video on Demand) oldalt. Saját cam site-ot is szeretnének, ezért egy hazai céggel együttműködve fejlesztenek egy black label terméket. Ennek az a lényege, hogy API-kon keresztül lehet csatlakozni egy élő video chat szolgáltatást nyújtó rendszerhez, amely bármilyen oldalba integrálható. Az API-n kívüli egyéb fejlesztéseket egy külsős céggel kezdtél el, de szeretnének házon belüli csapatot felhúzni erre is.

Az a cél, hogy az ingyenes oldalak, a prémium, VoD oldalak és a black label termékek egymásra épülésével a látogatókat sikerüljön az ingyenes oldalakról a fizetős szolgáltatások felé terelni.

Jelenleg kb. 20 munkatárssal dolgoznak és emellett vannak beszállítóik is. Összetartó a társaság, sokan régóta ismerik egymást, többen ajánlásból érkeztek. Nagyon nyitottak az új dolgokra, új technológiákra, lazák, a légkör jó hangulatú, a cégvezetés rugalmas.

A Project Managerek feladatai

A termékeket ingyenes és prémium csoportokra bontották és erre dedikálnak egy-egy fejlesztői csapatot. A két új Project Manager közül az egyikhez az ingyenes oldalakat fejlesztő csapat, a másikhoz pedig a prémium termékek (VoD oldalak) és idővel a black label termék fejlesztői csapata tartozik majd.

Az ingyenes oldalakhoz kapcsolódóan a fejlesztés és az üzemeltetés projekt menedzsmentje a feladat: meglévő folyamatok és rendszerek optimalizálása, a folyamatos működés biztosítása.

A prémium termékek ennél némileg komplexebbek. A VoD terméket jelenleg egy szerb csapat fejleszti, illetve a black label termék fejlesztését is egy külsős csapat kezdte el. Ezeket a fejlesztéseket szeretnék házon belülre hozni és saját csapattal dolgozni. A Project Manager munkája itt azzal kezdődne, hogy felméri az erőforrásokat, a feladatokat, majd erre alakítják ki a csapatot. A prémium termékekre dedikált PM tehát menedzselni a beszállítókat és részt vesz az új csapatok felállításában.

A projekt menedzserek feladata általában:

  • a sprintek megtervezése megadott prioritások alapján,
  • a változások kezelése,
  • az üzleti igények kiszolgálása,
  • funkció specifikációk és egyéb dokumentációk írása,
  • beszállítókkal való kapcsolattartás, az ő menedzselésük,
  • jellemzően 5-7 fős csapat vezetése, a csapattagok napi szintű facilitációja,
  • erőforrás menedzselése,
  • negyedéves visszajelző értékelések megtartása.

Ami nem klasszikusan a feladatkörbe tartozik, de itt feladat:

  • drótvázak készítése a specifikációkhoz kapcsolódóan,
  • segítségnyújtás a felmerülő hibák feltárásában, információk összegyűjtése a fejlesztőknek (van supportos kolléga, de nem biztos, hogy mindig fog tudni segíteni)
  • Google Analytics mérőszámok nyomon követése,
  • konkurencia elemzése.

Kiket keresünk?

Egyáltalán nem számít, hogy korábban mi volt a névjegykártyára írva. Olyan Project Managereket szeretnének felvenni, akiknek 2-5 éves, webes projektmenedzsmentben (lehetőség szerint e-commerce területen) szerzett tapasztalata van és rendelkezik a megbízó számára fontos személyes kompetenciákkal.

Üzleti szempontból elsősorban azt kell érteni, hogy a termékek hogyan épülnek egymásra, a látogatókat hogyan lehet bevonzani és megtartani, valamint az ingyenes oldalakról a prémium oldalakra terelni.

Fontos, hogy az új kolléga értse a fejlesztők lelki világát és megtalálja velük a közös hangot, értse a technológia nyelvét. Fejlesztői háttér nem szükséges, de előnyös, ha van. Legyen képes több, párhuzamosan futó projektet átlátni és kézben tartani, illetve legyen tapasztalata kis méretű csapat projekt-szintű vezetésében.

Olyan új munkatársakat szeretnének, akik rugalmasak és agilisak, nem riadnak vissza az újdonságoktól. Mivel mindenki elég „geek”, nyitottak a technológiai újdonságokra, sok mindent gyakran kipróbálnak.

A csapat összeszokott, sokan régóta ismerik egymást. A Project Manager úgy fog tudni beilleszkedni, ha kíváncsi lesz az emberekre, hajlandó jobban megismerni és nem csak a teljesítményük mentén megítélni őket.

A fejlesztés Scrum módszertan szerint történik, így jó, ha agilis fejlesztésben is van tapasztalat.

Emellett magabiztos angol nyelvtudásra van szükség szóban és írásban, mivel rendszeresen dolgoznak nemzetközi partnerekkel, beszállítókkal.

Eszközök, amiket használnak: Atlassian Jira és Confluence, Slack, Lucidchart, Google Analytics

Előnyt jelent, de egyáltalán nem feltétel, ha van felnőtt tartalom szolgáltatásban szerzett tapasztalat.

Praktikus információk

Munkavégzés helye

XI. kerület, Prielle Kornélia utca

Munkakörülmények

Az új iroda a Prielle Kornélia utcában található, garázs is tartozik hozzá. Mivel nem rég vették át, belakni még nem tudták. Mindig van kávé, tea, gyümölcs és csoki.

Munkaidő

A munkaidő rugalmas. A kollégák alapvetően 8-18.00 között dolgoznak, változó intenzitással. Hozzájuk kell alkalmazkodni, vagy ha a PM úgy látja, hogy tud jobbat, akkor át is szervezheti, hogy mikor kell elérhetőnek lenni.

Két hetente kedden van a sprint nap, amikor egyben tartják meg a planninget és a demot, amin mindenki részt vesz. Normális esetben ez az a nap, amikor mindenki bent van az irodában.

A kollégák közül sokan dolgoznak otthonról, de van, akinek bentről jobban megy a munka.

Alkalmazás módja

Főállású munkaviszony.

Fizetés

Munkabér: bruttó 550-750.000 forint/hó, tapasztalattól függően

Kiválasztási folyamat

Jelentkezni a jobb oldalon található “Jelentkezem az állásra” doboz kitöltésével tudsz.

A kiválasztás egykörös: a tulajdonossal és a közvetlen felettes COO-val szervezünk egy Skype-os interjút. Ezt követően néhány napon belül visszajeleznek, kölcsönös szimpátia esetén ajánlatot adnak.

A pozíción Pápai Bernadett senior tanácsadó kolléganőmmel dolgozunk, így ne lepődj meg, ha nem velem lesz közvetlen kapcsolatod.

Bezárás