Senior Data Operations Engineer

Adatanalitikai szolgáltatást nyújtó nemzetközi vállalathoz keresek adatmodellezésben, ETL folyamatok kialakításában jártas, tapasztalt szakembereket.

Megbízóm egy new york-i székhelyű, fiatal nemzetközi vállalat, amely 2018 nyarán nyitott irodát Budapesten is. Adatanalitikai szolgáltatást nyújtanak, főleg az egészségügyi és kiskereskedelmi szektorokban. Az alapító korábban már alapított egy hasonló tevékenységet folytató, de kifejezetten a pénzügyi szektorban működő vállalatot, ami mára 17 országban 28 irodával van jelen. Tehát, van tapasztalat és stabil a háttér. Az új cég alapítását két éves piackutatás előzte meg, amelynek során bizonyítást nyert az, hogy a szolgáltatásnak más szektorokban is van létjogosultsága.

A cégnél jelenleg 20+ fő dolgozik. A budapesti csapat még kis létszámmal működik. A távlati cél az, hogy az itteni iroda is egy teljesen funkcionáló, 30+ fős szervezetté váljon. Jelenleg az első embereket keressük.

A Data Ops Engineerek feladata

A vállalat az adatokat ügyfelektől kapja, saját forrásból állnak rendelkezésre vagy vásárlással szerzi be.
Az adat bármilyen formátumban lehet (csv, xls, API-n keresztül lehívható, stb.), amit valahogy be kell streamelni és le kell tárolni. Az első feladat, hogy az adatok kerüljenek hozzájuk és valamilyen modellben legyen eltárolva. A Data Ops csapat felelőssége, hogy ez megtörténjen. Nekik kell kitalálni az ETL workflow-t. Az adatokkal a kutatók dolgoznak, akik a munkájuk közben jelezhetik, hogy milyen átalakításokra, sztenderdizálásokra van szükségük. Itt van egy második modellezési lépés, hogy az adatok használhatók is legyenek.
Vannak „data QA” jellegű feladatok is. Ilyen lehet például egy olyan monitoring rendszer kialakítása, ami a bejövő adatokban lévő eltéréseket automatikusan felismeri (pl. megváltozott az érték típusa, megjelent egy új oszlop) – akár statisztikai eltéréseket is kimutat (pl. jelentősen eltér a bejövő adatok száma a korábbiakhoz képest).

Csapatban kell majd dolgozni, együttműködve az adatplatformot fejlesztő mérnökökkel és a kutatókkal.

Kit keresünk?

Olyan tapasztalt szakembereket keresünk, akik releváns tapasztalattal, adatos háttérrel rendelkeznek, tehát a fenti feladatoknak legalább egy részében már van tapasztalatuk. Ezen felül szükség lesz az alábbiakra:

  • magabiztos Python tudás
  • széleskörű technológiai ismeretek és nyitottság új technológiák iránt, amelyek adattároláshoz, streameléshez, adatfeldolgozáshoz, adatvizualizációhoz, stb. kapcsolódnak. Aki azt mondja, hogy valamit csak Scalaban lehet megoldani, ő itt nem fogja megtalálni a helyét.
  • magabiztos angol írásban és szóban egyaránt (A külföldi kollégákkal napi szintű lesz a kapcsolattartás, így ezt nem lehet megúszni.)

Előnyös ismeretek, tapasztalatok:

  • DevOps háttér
  • Felhős tapasztalat (AWS, GCP)
  • Datawarehouse tapasztalat
  • Apache Airflow ismerete (ezt használják ütemezésre)

Praktikus információk

Munkavégzés helye, munkakörülmények

Az iroda a Király utcában található modern, exkluzív környezetben.

// A veszélyhelyzet alatt mindenki otthonról dolgozik.

Munkavégzéssel járó utazás

A próbaidő alatt egyszer lehet számítani egy útra New Yorkba. Nem kötelező, de nagyon ideális lenne személyesen is találkozni a kinti csapattal. Ettől függetlenül nem jellemző az utazás, nem a munkakör része.

// A veszélyhelyzet alatt kiutazás nem lesz.

Munkaidő

A munkaidő rugalmas. A fókusz a hatékonyságon van. Heti két nap home office jár.
A megbeszélések délután vannak a kinti irodával az időeltolódás miatt.

Foglalkoztatás módja

Főállású munkaviszony, teljes állás. (Alvállalkozókat nem keresünk.)

Fizetés és juttatások

Munkabér: hétszámjegyű

Juttatások:

  • Magán egészségügyi biztosítás 1 millió euró/év keretig, amellyel Európában bármely magánklinikán élni lehet. Kórházi ellátást, kisebb sebészeti műtéteket is tartalmaz. Egyedül a fogászatra nem terjed ki.
  • Éves manager szűrés
  • Szemüveg támogatás (50.000Ft/2 év)
  • SZÉP kártya (25.000Ft/hó)
  • BKV bérlet
  • Notebook és telefon (magáncélra is)
  • Önképzés támogatása igény szerint
  • 100%-ban fizetett betegszabadság

Kiválasztási folyamat

Első körben elmeséled a tapasztalataidat, mi az, ami motivál, stb. beszélünk angolul, illetve mesélek még a cégről, válaszolok a kérdéseidre. Ha továbbra is szimpatikus a dolog, továbbítom a pályázatod a magyar ügyvezetőnek.

A kiválasztás több körből áll, de gyorsan lezajlik. Jelentkezés esetén mindent részletesen el fogok mondani.

Jelentkezni részletes angol önéletrajzzal tudsz a jobb oldalon található űrlapon keresztül. Ha bármilyen kérdésed felmerült, szívesen válaszolok a hello@lorinczorsolya.hu email címen. (Ha ide küldesz önéletrajzot, kérlek, írj egy sort is, hogy olvastad és elfogadod az adatvédelmi tájékoztatót. Köszi!)

A pozíción Pápai Bernadett senior tanácsadó kolléganőmmel dolgozunk, így ne lepődj meg, ha nem velem lesz közvetlen kapcsolatod.

Bezárás