Senior Data Platform Engineer

Adatanalitikai szolgáltatást nyújtó nemzetközi vállalathoz keresek tapasztalt szakembereket, akik szívesen vennének részt egy adat -és machine learning platform fejlesztésében.

Megbízóm egy new york-i székhelyű, fiatal nemzetközi vállalat, amely 2018 nyarán nyitott irodát Budapesten is. Adatanalitikai szolgáltatást nyújtanak, főleg az egészségügyi és kiskereskedelmi szektorokban. Az alapító korábban már alapított egy hasonló tevékenységet folytató, de kifejezetten a pénzügyi szektorban működő vállalatot, ami mára 17 országban 28 irodával van jelen. Tehát, van tapasztalat és stabil a háttér. Az új cég alapítását két éves piackutatás előzte meg, amelynek során bizonyítást nyert az, hogy a szolgáltatásnak más szektorokban is van létjogosultsága.

A cégnél jelenleg 20+ fő dolgozik. A budapesti csapat még kis létszámmal működik. A távlati cél az, hogy az itteni iroda is egy teljesen funkcionáló, 30+ fős szervezetté váljon. Jelenleg az első embereket keressük.

A Data Platform Engineerek feladata az, hogy létrehozzanak, fejlesszenek, üzemeltessenek egy robusztus adat és machine learning platformot. Jelenleg a platform alapjainak lerakása történik: skálázható architektúra megtervezése és az eszközök kiválasztása. Annak, aki szeret az elejétől fogva építkezni, ez egy jó szakmai kihívás és lehetőség.

Lehetséges technológiák (a teljesség igénye nélkül):

  • felhő (előnyben az AWS ökoszisztéma: Fargate, S3, SQS, SNS, Lamba, RDS, stb.),
  • konténerizálás/virtualizáció (pl. Docker),
  • management (Zookeeper),
  • modellezés (Python/R),
  • platform és futtatás (Python/Go/Java),
  • Spark/Apache Drill/Athena vagy ahhoz hasonló eszköz,
  • load balancing (nginx),
  • application deployment (Ansible),
  • repository manager (Jfrog Artifactory),
  • CI/CD (CircleCI),
  • log és APM eszközök,
  • adatbázis (mongoDB, Redis, PostgreSQL),
  • Python keretrendszerek (Flask, django),
  • adatvizualizáció (Tableau, PowerBI),
  • nodeJS

Ezek természetesen példák, iránymutatások, de jó képet adnak arról, hogyan kell majd kinéznie a platformnak.

Csapatban kell majd dolgozni a CTO-val, a Data Ops Engineerekkel, a kutatókkal és a Data Scientistekkel.

Kit keresünk?

Tapasztalt szakembereket keresünk, akik adatos háttérrel rendelkeznek. Jelenleg olyan önjáró embereket keresünk, akik érzik magukban az erőt, hogy egy ilyen komplex platformot megtervezzenek. A felelősség és döntési szabadság maximális.

Kevésbé az évek száma számít, mint inkább az, hogy amit eddig csináltál, legyen releváns. Ha ragaszkodunk az évekhez:), akkor minimum 5 év (senior szinten) az alábbiakban:

  • valamilyen public cloud (AWS vagy GCP) ismerete
  • min. 2-3 év fejlesztési tapasztalat Pythonban
  • DevOps szemlélet (CI/CD, verziózás/Git, stb.)
  • nagy mennyiségű adattal szerzett tapasztalat (minden relatív, tudjuk, de nem mindegy, hogy gigákról vagy terákról beszélünk…)
  • skálázható rendszerek építésében és üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • ANGOL nyelvtudás írásban és SZÓBAN is! (A külföldi kollégákkal napi szintű lesz a kapcsolattartás, így ezt nem lehet megúszni.)

Előnyös:

  • machine learning és AI területen szerzett tapasztalat
  • Go nyelv ismerete

Praktikus információk

Munkavégzés helye, munkakörülmények

Az iroda a Király utcában található modern, exkluzív környezetben.

// A veszélyhelyzet alatt mindenki otthonról dolgozik.

Munkavégzéssel járó utazás

A próbaidő alatt egyszer lehet számítani egy útra New Yorkba. Nem kötelező, de nagyon ideális lenne személyesen is találkozni a kinti csapattal. Ettől függetlenül nem jellemző az utazás, nem a munkakör része.

// A veszélyhelyzet alatt kiutazás nem lesz.

Munkaidő

A munkaidő rugalmas. A fókusz a hatékonyságon van. Heti két nap home office jár.
A megbeszélések délután vannak a kinti irodával az időeltolódás miatt.

Foglalkoztatás módja

Főállású munkaviszony, teljes állás. (Alvállalkozókat nem keresünk.)

Fizetés és juttatások

Munkabér: hétszámjegyű

Juttatások:

  • Magán egészségügyi biztosítás 1 millió euró/év keretig, amellyel Európában bármely magánklinikán élni lehet. Kórházi ellátást, kisebb sebészeti műtéteket is tartalmaz. Egyedül a fogászatra nem terjed ki.
  • Éves manager szűrés
  • Szemüveg támogatás (50.000Ft/2 év)
  • SZÉP kártya (25.000Ft/hó)
  • BKV bérlet
  • Notebook és telefon (magáncélra is)
  • Önképzés támogatása igény szerint
  • 100%-ban fizetett betegszabadság

Kiválasztási folyamat

Első körben velem lesz egy beszélgetés, ahol elmeséled a tapasztalataidat, mi az, ami motivál, stb. beszélünk angolul, illetve mesélek még a cégről, válaszolok a kérdéseidre. Ha továbbra is szimpatikus a dolog, továbbítom a pályázatod a magyar ügyvezetőnek.

A kiválasztás több körből áll, de gyorsan lezajlik. Jelentkezés esetén mindent részletesen el fogok mondani.

Jelentkezni részletes angol önéletrajzzal tudsz a jobb oldalon található űrlapon keresztül. Ha bármilyen kérdésed felmerült, szívesen válaszolok a hello@lorinczorsolya.hu email címen. (Ha ide küldesz önéletrajzot, léciléci írj egy sort is, hogy olvastad és elfogadod az adatvédelmi tájékoztatót. Köszi!)

A pozíción Pápai Bernadett senior tanácsadó kolléganőmmel dolgozunk, így ne lepődj meg, ha nem velem lesz közvetlen kapcsolatod.

Bezárás