Solution Architect (big data) állás

Solution Architect (big data)

Big data infrastruktúrák (machine learning, data science) fejlesztésére, illetve ehhez kapcsolódó tanácsadásra keresek senior szakembert a Databricks kiemelt partneréhez.

A cégről és a feladatról

Megbízóm a Datapao magyar tulajdonú vállalkozás, melynek tevékenysége adatelemzés (machine learning, data science) és adatelemző infrastruktúrák (big data, elosztott rendszerek) fejlesztése, illetve ehhez kapcsolódó tanácsadás és oktatás.

A Databricks kiemelt partnerei. A Databricks egy egységes, komplex adatplatform, amelyet az Apache Spark alkotói alapítottak. A világ egyik leggyorsabban fejlődő cége: 2018-ban 380 fő, 2019-ben már 1200 fő dolgozott a vállalatnak. A Databricks a világ első 1st party terméke MS Azure-on, amelynek köszönhetően szintén egyre több az ügyfelük.

A Datapaonál azzal foglalkoznak, hogy az ügyfeleik adat-jellegű üzleti problémáira megoldást szállítsanak.

Ügyfélkörük változatos: megbízóik főleg az USA-ból és Nyugat-Európából kerülnek ki. A világ legnagyobb vállalataival, intézményeivel dolgoznak együtt (például Apple, Uber, NASA), ami itthon ritka, nehezen elérhető lehetőség. Ha választhatnak, legszívesebben olyan ügyfeleknek dolgoznak, akik gyártási, energetikai, gyógyszerkutatási és űrkutatási területen tevékenyek. Az ügyfeleik méretének és tevékenységének köszönhetően olyan feladatokkal is találkoznak, amelyek nem evidensek és kihívást jelentenek. Néhány feladat és üzleti probléma a közelmúltból:

  • 100 gépes clusteren, 100 TB adaton végzett feladatok
  • Valamilyen paraméternek 1 trillió különböző permutációját kiszámolni és megjeleníteni 1 másodperc válaszidő alatt
  • Olajipari cég számára olajpumpák életciklusának predikciója, vagyis amortizáció megbecslése adatok alapján
  • A világ egyik legnagyobb háztartásigép-gyártó vállalata számára azt megmondani, hogy az egyes gépek régiók szerint miért mennek tönkre.
  • Autóipari beszállító cég számára azt vizsgálták, hogy egyes biztonságkritikus alkatrészek heggesztése megfelelően történt-e. A heggesztési varratok alapján gépi tanuló algoritmussal mondják meg, hogy megfelelő-e az alkatrész.

A feladat lényegében arról szól, hogy meg kell oldani az ügyfelek üzleti problémáit. Először meg kell érteni, hogy mi is a kérdés, sokat egyeztetni, majd a cél az, hogy jussanak el oda, hogy elkészül a data pipeline. Közben folyamatosan válaszolni kell a felmerülő kérdésekre.
A feladatok szerteágazóak. Van, amikor kutatási jellegű a probléma, mert a válaszok nem evidensek, kutatással és teszteléssel jár a megoldásuk. Persze vannak gyakori hibák, standard, triviális problémák is, amelyeket meg kell tudni oldani.

Egy tanácsadó jellemzően 1-2 projektet visz párhuzamosan, esetenként hármat, de általában kettőnél többet nem lehet elvállalni. A projektek pár héttől akár egy évig is eltarthatnak. Általában két napot kell egy héten foglalkozni egy ügyféllel.

Kit keresünk?

Olyan tapasztalt, talpraesett, kiválóan kommunikáló, tanácsadói attitűddel megáldott szakembert keresünk, akik rendelkezik az alábbi tapasztalatokkal, ismeretekkel:

  • Python
  • Linux
  • Elosztott rendszerekkel szerzett tapasztalat
  • Data engineering területen szerzett tapasztalat
  • Big data rendszerekkel szerzett tapasztalat, pl. Hadoop, Apache Spark
  • Fluent English, azaz tárgyalóképes angol nyelvtudás szóban és írásban
  • Projekt-szemlélet
  • Ügyfél-centrikus hozzáállás, korábbi ügyfélprojekten szerzett tapasztalat

Előnyt jelentenek a mentorálási, interjúzási és csapatvezetési tapasztalatok vagy ambíció.

Praktikus információk

Munkavégzés helye, munkakörülmények

Margit híd budai hídfőnél található, modern lakásiroda. Ezt már most kinőtték, valószínű, hogy költözni fognak, de akkor is maradnak a környéken.

Munkavégzéssel járó utazás

Erre számítani kell, és valószínűleg lesz is, főleg Európába (UK, skandináv országok, Németország, stb.). A projektek indulásakor jellemző, hogy pár naptól 1-2 hétig terjedő időszakot on-site kell tölteni az ügyfélnél, és később is előfordulhat külföldi út. Most ez az elképzelés, de a járvány még hozhat változásokat az ügyfelek hozzáállásában is.

Munkaidő

Rugalmas, az irodából és otthonról is lehet dolgozni, de cél az, hogy legyenek együtt a munkatársak, mert így gyorsabb, zökkenőmentesebb a kommunikáció. Az biztos, hogy senki nem fogja nézni, hogy hány órát dolgoztál.

Foglalkoztatás módja

Főállású munkaviszony, teljes állás.

Fizetés és juttatások

Senior szakembert keresünk.

“Indikatív” munkabér: bruttó 1.400-1.600.000 Forint/hó.

Tapasztalat függvényében a bér tárgyalóképes. Ha valakinek ennél magasabb lenne az igénye (és ehhez megfelelő a tudása is), arról is lehet beszélgetni, ez senkit ne tántorítson el.

Egyelőre egyéb juttatások nincsenek. Munkaeszközt, természetesen, biztosítanak. A legtöbben MacBook Pro-t használnak, de szabadon lehet gépet választani.

Az első időszak a tanulásról fog szólni, amikor el kell végezni a Databricks kurzusokat, ami egy több mint 10 ezer dollár értékű képzési csomag. Ha úgy vesszük, tehát, van képzési keret. 🙂

Kiválasztási folyamat

Első körben velem lesz egy beszélgetés, ahol elmeséled a tapasztalataidat, mi az, ami motivál, stb. beszélünk angolul, illetve mesélek még a cégről, válaszolok a kérdéseidre. Ha továbbra is szimpatikus a dolog, továbbítom a pályázatod a két ügyvezetőnek/szakmai vezetőnek.
Ezt követően biztosan lesz ismerkedős beszélgetés, szakmai interjú, és elképzelhető próbafeladat is.

Jelentkezni részletes angol önéletrajzzal tudsz az oldalon található űrlapon keresztül. Ha bármilyen kérdésed felmerült, szívesen válaszolok a hello@lorinczorsolya.hu email címen. (Ha ide küldesz önéletrajzot, kérlek, írj egy sort is, hogy olvastad és elfogadod az adatvédelmi tájékoztatót. Köszönöm!)

Bezárás